أخبار عاجلة
الرئيسية » عربي و دولي » עורכי דינו של נתניהו מראים אמון עם תחילת הדיונים לפני תחילת כתבי האישום

עורכי דינו של נתניהו מראים אמון עם תחילת הדיונים לפני תחילת כתבי האישום

סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, רם כספי (שני משמאל) מחוץ למטה משרד המשפטים ב- 2 באוקטובר 2019, לפני תחילת הדיונים לפני הגשת כתבי אישום בתיקי שחיתות נגד ראש הממשלה. (מנחם כהנא / AFP) סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, רם כספי (שני משמאל), מחוץ למטה משרד המשפטים ב- 2 באוקטובר 2019, לפני תחילת הדיונים לפני הגשת כתבי אישום בתיקי שחיתות נגד ראש הממשלה. (מנחם כהנא / AFP) הדיונים החלו לפני הגשת כתבי אישום נתניהו לא ליווה את עורך דינו כשהגיעו לדיון במשרד המשפטים בירושלים, ובחר במקום זאת להיפגש עם בני בריתו הפוליטיים לשיחות לאחר משא ומתן להקמת ממשלה התרחש בעקבות הבחירות בחודש שעבר.
ראש הממשלה מיוצג על ידי צוות הגנה המונה 10 עורכי דין, אשר יעמדו בפני צוות של כעשרים תובעים, ובראשם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה שי ניצן ולאה בן ארי, התובעת הראשית בשלושת התיקים הפליליים נגד נתניהו. כאשר הגיע מנדלבליט לדיון, התכנסו מספר מצומצם של מפגינים מול בניין משרד המשפטים בכדי להביע הזדהות עם התביעה, וקיימו כרזות שקראו “אמת והחוק ידבר, באנו לתמוך בך במאבק נגד השחיתות.”.

עורך דינו של נתניהו, רם כספי, דיבר בפני כתבים מחוץ לבניין משרד המשפטים, והכחיש את הרעיון שנתניהו יבקש הסכם עם התביעה או חנינה. “יש לי אמון מלא ובלתי שמור במערכת המשפט ואכיפת החוק,” אמר כספי. אין לי ספק כי היועץ המשפטי לממשלה יגבש את החלטותיו באופן מקצועי וראוי. ” ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם במסיבת עיתונאים במטה נשיאי ישראל בירושלים לאחר שהנשיא ראובן ריבלין הוטל עליו להקים את הממשלה החדשה, 25 בספטמבר,، 2019. (Yonatan Sindel/Flash90)

כספי אמר גם כי ראה “סיבות חזקות” לשינוי האישומים נגד נתניהו, אותם פירט מנדלבליט בטיוטת האישום. עמית חדד, עורך דין נוסף המייצג את ראש הממשלה, אמר כי צוות ההגנה יציג עדויות חדשות בדיונים. “אנו בטוחים שכשסיימו, לא תהיה ברירה אלא לסגור את התיק”, צוטט השדרן הציבורי קן באומרו. הדיונים, בהם טוענים עורכי דינו של נתניהו, כי התנהגותו הייתה תקינה לחלוטין ובגבולות החוק, יימשכו ארבעה ימים לסיום יום כיפור ביום שלישי בערב.
ביום שלישי אמרו התובעים לחדשות ערוץ 12 כי הם מקווים להגיע להחלטה סופית אם להאשים את ראש הממשלה עד סוף השנה. הדיונים בימים רביעי וחמישי יתמקדו בתיק 4000, החמור ביותר בסוגיות נתניהו. במקרה זה, חשוד ראש הממשלה שניסה להעניק הטבות רגולטוריות לבעל השליטה בבזק, שאול אילוביץ ‘, בתמורה לסיקור ידידותי מאתר החדשות וואלה של החברה. התיק כולל אישום שוחד נגד נתניהו ואילוביץ ‘.

דובר ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, ניר חפץ, השולט בבעל המניות הגדול בבזק, שאול אילוביץ ‘(חלף), השתתף בדיון בהארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב, 26 בפברואר 2018. (Flash90) על פי הדיווחים בתקשורת העברית, צוות ההגנה יאשר כי נתניהו פעל בהתאם לדעותיו והנחיותיהם של מומחי הממשלה, יכחיש את קיומם של מערכת יחסים של נתינהו ואילוביץ ‘, ויבטיח כי לכל הפוליטיקאים יחסים מורכבים עם התקשורת, והצוות יטען כי שני עדי המדינה, שלמה פילבר וניר. חפץ היה תחת לחץ בלתי סביר להעיד נגד נתניהו.
הנושאים 1000 ו -2000 יידונו בימים ראשון ושני..

במקרה 1000, נתניהו חשוד כי קיבל מתנות בשווי עשרות אלפי דולרים מהמפיק ההוליוודי הישראלי ארנון מלכן ומגזין הקזינו האוסטרלי ג’יימס פאקר. מנדלבליט הודיע ​​כי בכוונתו להגיש נגד נתניהו אישומים של הונאה וחוסר יושר בתיק. פרקליטי נתניהו יתעקשו כי המתנות היו לגיטימיות מכיוון שאפשר לקבל מתנות מחברים, ויתעקשו גם כי ערכן נמוך בהרבה ממה שתוצאות החקירה מציעות.

סוגיית 2000 נוגעת להסכם בין נתניהו למו”ל של ידיעות אחרונות, ארנון מוזס, שמטרתו להחליש עיתון מתחרה בתמורה לסיקור ידידותי מידיעות. במקרה זה, מנדלבליט יבקש להאשים את נתניהו בחוסר יושר, ואילו מוזס יואשם בשוחד. מוזס עבר דיון לפני אישום בחודש שעבר. צוות ראש הממשלה יתעקש כי השיחות בין נתניהו למוזס – בהן יש לתובע הציבור שעות של הקלטות – הן רק דיבורים, וכי לנתניהו לא הייתה שום כוונה לפעול נגדם.
הדיונים, שנדחו עקב התמרונים הישראליים לאחר שני סבבי בחירות, היו אמורים להתקיים השבוע במשך ארבעה ימים השבוע במקום יומיים בתאריכים 2-3 באוקטובר כמתוכנן במקור. ) ביום חמישי הגישו עורכי דינו של נתניהו בקשה לטענה שהם זקוקים ליותר זמן כדי להציג את כל טענותיהם להגנת ראש הממשלה. זה היה באותו יום שנתניהו דרש בפומבי כי השימוע ישודר בשידור חי, בקשה שמנדלבליט נדחתה כ”עקרת תוחלת “ו”ללא בסיס משפטי”.
עורכי הדין של נתניהו הגישו לפני הדיון דף אחד בלבד למנדלבליט, במקום תיק מקיף המסביר את הגנתו של מנהיג הליכוד. בפברואר הודיע ​​מנדלבליט על כוונתו להגיש כתבי אישום נגד נתניהו, בהמתנה לשימוע. נתניהו מכחיש כל עוולה וטוען כי ההאשמות נגדו הינן חלק מציד מכשפות שכלל התנגדות פוליטית, התקשורת, המשטרה והתובע הציבורי כדי להדיח אותו מתפקידו בן ה -13, התקופה הארוכה ביותר בתולדות המדינה.

ביום שלישי בערב הפגינו כ -300 תומכי נתניהו מול ביתו של מנדלבליט בפתח תקווה. הפעילים קראו סיסמאות לתמיכתו של ראש הממשלה ושקלו בתיקים נגדו כחלק מזימה מעורבת גורמים שיפוטיים ותקשורת – קו שדחף ראש הממשלה עצמו.

מקור: זמנים של

عن باهر عمر

شاهد أيضاً

בחירות בישראל תוצאות ראשוניות מראות את תיקו של הליכוד וכחול לבן

בחירות בישראל תוצאות ראשוניות מראות את תיקו של הליכוד וכחול לבן בחירות בישראל מפלגת הימין …

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *